Me mäletame: Kehra jaamahoone juures mälestati 1949. aasta märtsiküüditamise ohvreid

Me mäletame: Kehra jaamahoone juures mälestati 1949. aasta märtsiküüditamise ohvreid

Märts 26, 2026 - 16:17
Uuendatud: 3 kuud tagasi
0

25. märtsil möödus 77 aastat ühest Eesti ajaloo traagilisemast sündmusest – 1949. aasta märtsiküüditamisest. Seda sügava jälje jätnud päeva meenutati ja süütuid ohvreid mälestati Kehra jaamahoone mälestuskivi juures.

Kehra raudteejaam on meie piirkonnas valusaks sümboliks, mis tuletab meelde neid süngeid päevi, mil tuhanded eestlased, sealhulgas paljud kohalikud pered, oma kodudest vägivaldselt rebiti ja loomavagunites teadmatusse saadeti. Täna koguneti mälestuskivi juurde, et süüdata küünlad, asetada lilled ning vaikuses mõelda neile, kes Siberi külmas ja raskustes hukkusid, ning neile, kes selle valu läbi aastakümnete endaga tagasi kodumaale tõid.

Mälestushetkel rõhutati, et kuigi möödunud on juba 77 aastat, ei tohi me unustada. See ei ole pelgalt tagasivaade ajalukku, vaid oluline sõnum tänasesse päeva. Aeg ei kustuta mälestusi ega vähenda toimunud ebaõigluse ulatust.

Anija vald mälestab märtsiküüditamise ohvreid. Me mäletame. Ja me seisame jätkuvalt ning kindlalt vabaduse, inimväärikuse ning õigluse eest, et sellised inimsusevastased kuriteod ei korduks enam kunagi.

Mis on teie reaktsioon?

Meeldib Meeldib 0
Ei meeldi Ei meeldi 0
Armastan Armastan 0
Naljakas Naljakas 0
 Vau Vau 0
 Kurb Kurb 0
 Vihane Vihane 0
Jarko Nõmme

Olen Postimehe ajakirjanduskooli lõpetanud ajakirjanik. Ootan Teie kirju aadressil jarko.nomme@anijauudised.ee - Sinu vihjest võib saada uudis. Olulist sündmust märgates tee pilt või video ja saada meile. Vaatame üle ja jagame sinu märkamist.

Kommentaarid (0)

User