Petturid nõuavad ohvritelt sularaha pakiautomaati või kulleri kätte
Möödunud nädala lõpust on politseile laekunud neli teadet pettustest, kus ohvrid on viinud oma sularaha pakiautomaati või andnud selle üle kullerile. Politsei palub inimestel olla ettevaatlikud ja hoiatada oma lähedasi sarnase skeemi eest.
Möödunud nädala lõpust on politseile laekunud neli teadet pettustest, kus ohvrid on viinud oma sularaha pakiautomaati või andnud selle üle kullerile. Politsei palub inimestel olla ettevaatlikud ja hoiatada oma lähedasi sarnase skeemi eest.
Kurjategijad esinevad panga-, politsei- või mobiilsideoperaatori töötajatena. Helistades väidavad nad, et inimese pangakontol on probleeme ja kiireks lahendamiseks on vaja kohe tegutseda. Näiteks öeldakse, et kontole on ligi pääsenud võõras inimene või on inimese telefoninumber vahetatud. Helistaja veenab ohvrit pangakontolt kogu sularaha välja võtma ja see pakiautomaati viima. Väidetavalt viib pangatöötaja raha turvalisemale kontole. On esinenud ka juhtum, kus raha nõuti üle anda tänaval väidetavale pangatöötajale.
Põhja prefektuuri raskete kuritegude talituse juht Vjatšeslav Milenin kinnitab, et politsei teeb kõik endast oleneva, et petturid tabada. „Meil ei ole veel selge, kas tegu on kohalike või välismaalt pärit kurjategijatega. Igal juhul tasub olla kõigil ettevaatlik, sest pettusi on esinenud mitmeid ja kurjategijad tegutsevad kiirelt.“
Esmaspäeval, 25. märtsil andis Tallinna elanik kullerile sularahas 7300 eurot. Sama päeva hommikul sai ta kõne Elisa töötajalt, kes väitis, et tema lepingut on vaja uuendada. Selleks küsiti inimese andmeid, mille ta telefonitsi ka edastas. Peagi sai ta uue kõne, seekord väidetavalt politseinikult, kes väitis, et eelmises kõnes rääkis ta petturitega. Andmete väärkasutamise vältimiseks paluti tal raha pangakontolt välja võtta ja see Omniva pakiautomaati viia. 69-aastane naine pani pakiautomaadi kappi 10 000 eurot.
Teisipäeval viis teine Tallinna elanik pakiautomaati 20 000 eurot. Täna, 28. märtsil teatas 68-aastane mees, et viis eile 5000 eurot pakiautomaati. Samuti teatas 43-aastane naine, et talle helistati väidetavalt Tele 2-st ja öeldi, et keegi on tema numbrit vahetanud. Kõne suunati edasi politseinikule, kes osutus aga petturiks. Naisele väideti, et telefoninumbri muutja tabamiseks kaasatakse teda salaoperatsiooni. Ta mõistis, et tegemist on pettusega ja lõpetas kõne. Kaotatud raha pole keegi tagasi saanud.
„Soovin rõhutada, et politsei, pangad ega mobiilsideoperaatorid ei palu kunagi inimestel viia oma sularaha pakiautomaati. Kui saate kõne, milles öeldakse, et on tekkinud probleem ja raha tuleb kiiresti pakiautomaati viia, siis katkestage kõne ja teavitage politseid. Tegemist on petturitega, kes kasutavad ohvrite usalduse kuritarvitamiseks igasuguseid võtteid. Palun hoiatage ka oma lähedasi selle skeemi eest,“ lisas politseinik.