MTÜ Ida-Harjumaa Invaühing kohtumine Anija valla arengukava teemadel
MTÜ Ida-Harjumaa Invaühing kohtumine Anija valla arengukava teemadel
MTÜ Ida-Harjumaa Invaühingu Facebooki lehel seisab, et 29. mail, toimus Kehra Sotsiaalkeskuses viiepoolne kokkusaamine, et arutada ettepanekuid Anija valla arengukavasse, kus kogukond tõesti panustab kohaliku elu edendamisse!
Kohale olid tulnud Anija valla arendusjuht Janne Kallakmaa, Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liidu juhatuse liige Indrek Matla, Ida-Harjumaa Invaühingu juhatuse liige Agnes Valgiste, Kehra Sotsiaalkeskuse juht Kai Viirmann ja Kehra linna elanik Jüri Sikka.
MTÜ Ida-Harjumaa Invaühing eelmisel aastal esitas juba oma mõtted ja jätkavad hoogsalt ka tänavu! Seekord keskenduvad invaparkimisele, invatualettidele ja ligipääsetavusele avalikesse asutustesse. Päris paljut oli arutada ja samuti häid ettepanekuid teele saata.
Aga millised olid siis need mõned ettepanekud?
1. Raudteejaama muuseumi kaldtee
Eelmisel aastal esitasime mõtte, et raudteejaama muuseumi juurde võiks ehitada kaldtee. Jätkame selle idee arendamist ja loodame, et see plaan ka ellu viiakse. Kaldtee muudab liikumispuudega inimestele muuseumi külastamise tunduvalt lihtsamaks.
2. Avalikud WC-d ja konteiner kempsud
Erinevate ürituste raames võiksid ka kehvema liikumisvõimega inimesed osa saada mugavustest, seistes vajadusel silmitsi konteinerkempsudega. Mõned ürituste korraldajad võiksid kaaluda ka puuetega inimestele mõeldud sanitaarruumide pakkumist.
3. Üle-Eestiline WC-äpp
Soolehaiguste Selts on loonud äpi, mis kaardistab kõik avalikud tualetid Eestis. Meie ettepanek on, et Kehra võiks liituda selle WC-aplikatsiooniga, et kõik saaksid vajadusel leida lähimad ligipääsetavad WC-d.
4. Hambaarstile?!
Kui peaksid külastama hambaarsti, aga trepiastmed on teel ees ja uks avaneb vales suunas? Üks meie olulistest ettepanekutest oli teha kaldtee, mis on piisavalt tugev, et see kannataks ära ka elektriratastooli raskuse.
5. Post ja muud teenused
Kehra postkontor pannakse kahjuks kinni ja kolitakse Ärimajja. Kuid sinna ei pääse ligi astmete tõttu. Sama probleem kehtib ka lillepoe ja Valgusmeedia külastamise kohta, kui on tarvis näiteks kasutada foto-ja videoteenuseid.
MTÜ Ida-Harjumaa Invaühingu arutelud keskendusidki taolistele probleemidele ja me loodame, et need võtavad kuju ka Anija valla arengukavas.
Olgu see eeskujuks teistele ühingutele ja omavalitsustele – tehke järgi, sest igaühel meist on õigus oma häält kuuldavaks teha ja elukeskkonda paremaks muuta.
Üheskoos saame teha elukeskkonna ligipääsetavamaks ja mugavamaks kõigile!