Kehra elanike hääl: Keskuse tänava uus kergliiklustee vajab pikendamist
Kehra elanikud on väljendanud soovi, et Anija vallavalitsus pikendaks Keskuse tänava kergliiklusteed, et tagada turvalisem liiklemine piirkonnas. Praegune tee on populaarne, kuid selle lõppemine sunnib jalakäijaid ja jalgrattureid liikuma ohtlikult maantee ääres. Elanikud loodavad, et Anija vallavalitsus arvestab nende ettepanekutega ja lisab kergliiklustee pikendamise tulevastesse arengukavadesse.
Anijauudised.ee sai hiljuti kirja Anija valla kodanikult, kes väljendas muret Kehra piirkonna kergliiklustee osas. Kodanik tõi esile, et Keskuse tänavalt Kose-Jägala maantee poole suunduv uus kergliiklustee on elanike seas populaarne. Samuti kasutavad teed Vorbi tee kaudu metsaäärsete majade elanikud, sealhulgas lapsed.
Mures kodanik soovitab Anija vallavalitusel pikendada kergliiklusteed Anija poole veel 100-200 meetrit, et lapsed ei peaks liikuma mööda maantee äärt, mis on ohtlik. Hetkel on pidev olukord, kus autod ja jalakäijad vaevu ära mahuvad.
Anijauudised.ee pöördus Anija vallavalitsuse poole, et saada selgitusi. Abivallavanem Priit Vabamäe vastas, et Anija valla volikogu kinnitas 19. septembril 2024 teehoiukava aastateks 2025-2027 (https://anijauudised.ee/anija-valla-teede-ja-taenavate-teehoiukava-aastateks-2024-2027), kuid selles kavas ei ole nimetatud teelõiku käsitletud. Vabamäe rõhutas, et Anija valla üldplaneeringus on Kose-Jägala maantee äärde ette nähtud perspektiivne kergliiklustee, kuid selliseid projekte on vallas palju ja nende kõigi realiseerimine lähiajal pole võimalik.
Vabamäe julgustas kodanikke tegema ettepanekuid Anija valla arengukava uuendamise protsessi käigus, mida viiakse läbi igal suvel. Kõik ettepanekud vaadatakse vallavalitsuse ja volikogu poolt üle ning sobivusel lisatakse need arengukavasse, sealt edasi investeeringute kavasse ja lõpuks teehoiukavva.
Head lugejad, kas olete ka sellises olukorras olnud? Avalda oma arvamust!
Kodanikud, kes soovivad kergliiklustee pikendamist, saavad oma ettepanekud esitada iga aasta suvel arengukava uuendamise protsessi käigus, et tagada turvalisem liiklemine piirkonnas.